ОИК Велинград уведомвя, че в 7-дневен срок от обявяване на резултатите от изборите до изтичане мандата на комисията:
Лъчезара Попова - член - тел. за контакт : 0886-580-726, приема и завежда във входящия регистър кореспонденцията до комисията;
Натали Видаркинска - председател - тел. за контакт: 0886-592-456, и Атанас Вецов - член - тел. за контакт: 0886-802-501 - поддържат интернет страницата и имейла на ОИК Велинград.
Адрес за кореспонденция на комисията: Кабинет № 20 на II-ри етаж в Административната сграда на община Велинград, находяща се в гр. Велинград, бул. "Хан Аспарух" № 35.
ОИК Велинград напомня, наблюдателите, застъпниците на кандидатски листи, анкетьорите в случаите на чл. 431 от ИК и представителите на партии, коалиции и инициативни комитети, следва да носят утвърдените отличителни знаци – Приложение № 1 и Приложение № 2 към Решение № 607 от 14.08.2019г. на ЦИК. Наблюдателите, застъпниците на кандидатски листи, анкетьорите в случаите на чл. 431 от ИК и представителите на партии, коалиции и инициативни комитети, които носят отличителни знаци извън одобрените или не носят отличителни знаци, се отстраняват от избирателната секция с решение на секционната избирателна комисия.
26.10.2019
Приемно време за граждани
Работното време на ОИК Велинград с граждани, представители на политически партии, коалиции от партии, местни коалиции и инициативни комитети е до 17:00 часа.
НАПОМНЯМЕ, че регистрация на застъпници и замяна на вече регистрирани застъпници се извършва до края на работния ден, на дата 26.10.2019 год.
26.10.2019
Съобщение
Информационен лист с актуална информация за членовете на
Секционните Избирателни Комисии на територията на Община Велинград
Ако кандидат за общински съветник на партия, коалиция или местна коалиция не е получил нито едно предпочитание (преференция), в протокола на СИК за избиране на обшински съветници (Приложение № 89-МИ), т. 10, на реда на съответната партия, коалиция или местна коалиция, в правоъгълника към неговия номер се вписва тире ( - )
19.10.2019
Дежурни членове от състава на ОИК Велинград
Дата: 20.10.2019 г.
Иванка Станчева – тел. 0887837771
Борислав Борисов – тел. 0887666456
Дежурен член на ОИК за ел. поща на Комисията
Дата: 20.10.2019 г.
Борислав Борисов – тел. 0887666456
18.10.2019
Съобщение
Общинска избирателна комисия Велинград
ще работи на дата 19.10.2019 г. (събота) и 20.10.2019 г. (неделя)
от 09:00 часа до 17:00 часа
17.10.2019
Съобщение
ОИК Велинград насрочваобучение на членовете на СИК, назначени на територията на община Велинград на 22.10.2019г. / вторник/ от 17:00 ч. в Голямата заседателна зала на I-ви етаж в Административната сграда на община Велинград, находяща се в гр. Велинград, бул. "Хан Аспарух" № 35.
Присъствието на всички членове на СИК е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Съгласно Решение на ЦИК № 659 –МИ от 23.08.2019г. и дадени устни указания от членове на ЦИК:
Определено е възнаграждението на членовете на СИК/ПСИК за I-ви тур при провеждане на местните избори:
На всеки член от СИК/ПСИК, участвал в обучението ще бъде изплатено допълнително възнаграждение в размер на 10 лева.
На всеки член от СИК/ПСИК, участвал в получаването на бюлетините, другите изборни книжа и материали и подреждането на помещението за гласуване ще бъде изплатено допълнително възнаграждение в размер на 15 лева.
На всеки член от СИК/ПСИК, по чл. 444, ал. 1 от ИК, които представят протоколите, другите изборни книжа и материали в ОИК, съответно в Общинска администрация Велинград, получават допълнително възнаграждение в размер на 25 лева.
УВЕДОМЯВАМЕ ВИ, че само присъстващите членове на СИК/ПСИК и на трите вида дейности, опоменати в т. 1, т. 2 и т. 3 ще получат сбора от възнагражденията в т. 1, т. 2 и т. 3.
Когато член на СИК/ПСИК, присъства само в дейностите по т. 1, т. 2, но не присъства в дейността по т. 3, няма да му се изплати никакво възнаграждение.
Когато член на СИК/ПСИК, присъства само в дейността по т. 3, но не присъства в дейностите по т. 1 и т. 2, ще му се изплати възнаграждение само по т. 3.
Когато член на СИК/ПСИК, присъства в дейностите по т. 1, и т. 3 но не присъства в дейността по т. 2, ще му се изплати възнаграждение само по т. 3.
УВЕДОМЯВАМЕ ВИ, че след края на обучението, членовете на СИК/ПСИК, следва да се подпишат в списък на присъстващите.
На обучението ще присъстват представители на Общинска администрация Велинград, поканени са и представители на РУП – Велинград и РСПБЗН – Велинград.
15.10.2019
Съобщение
ОИК Велинград напомня, че са определени местата за поставяне на плакати, обръщения и други агитационни материали, изготвяни и разпространявани от инициативните комитети, партии, коалиции и кандидатив периода от 27.09.2019 г. вкл. със срок за премахване на същите до 04.11.2019 г. (в случаите на втори тур до 11.11.2019 г.) при спазване изискванията и правилата на членове от чл. 181 до чл. 186 и чл. 177 от Изборен кодекс, Решение № 794 –МИ от 27.08.2019 г. на ЦИК и Заповед №1219 от 02.09.2019г. на кмета на община Велинград, както следва:
А) гр. Велинград, кв. Лъджене:
Бул. „Хан Аспарух” в частта на пешеходната зона, разположена от административните сгради на общината до пл. „Н. Гяуров”- на преместваеми табла, изработени от политическите партии, коалиции и иниц. комитети;
Читалище “Отец Паисий” – рекламни табла;
Метално табло на ул. „Юндола” до паметник;
Автобусна спирка на ул. „Георги Кирков” (бивш обект - поделение на строителни войски);
Автобусна спирка на тротоара на републ. път II-84 (пресечка на „Хан Аспарух” и „Патриарх Евтимий” - от страна на бензиностанция)
Б) гр. Велинград, кв. Чепино:
Спирка, находяща се до кръстовището на ул. “Никола Вапцаров” и ул. “Клептуза” (между парк „Клептуза” и хотел „Акватоник” – жълта спирка срещу хотел);
Врата на постройката на спирка “Клептуза”, находяща се на ул. “Братя Маврикови” на пресечка с ул. “Клептуза”;
Последна спирка на ул. „Братя Маврикови” (обръщало)
В) гр. Велинград, кв. Каменица:
1.Спирка “Финансовото”- на преместваеми табла на политическите партии, коалиции и иниц. комитети на разстояние не по-малко от 50 м. от Дом за стари хора “Ела”;
На площад “Възраждане” /тротоар пред паметник на В. Пеева/- на преместваеми табла на политическите партии, коалиции и иниц.комитети - на разстояние не по- малко от 50 м. от сградите на читалището и музея;
На кръстовище на ул. “Владо Черноземски” и ул. “Гео Милев” – на излято бетоново съоръжение на тротоар.
Г) За кметстватаи населените места в община Велинград:
За с. Драгиново – на автобусна спирка, на преместваеми табла на политическите партии, коалиции и иниц.комитети, които се поставят на тротоар на разстояние по- голямо от 50 м. от изборното помещение, но не повече от 100 м., ако тротоарът е по-широк от 2,50 м..
За кметство Грашево – на преместваеми табла на политическите партии, коалиции и иниц.комитети около кметство, но на разстояние по- голямо от 50 м. от изборната секция.
За с. Кръстава – на преместваеми табла на политическите партии, коалиции и иниц. комитети, които се поставят на тротоар на кръстовището на ул. “Грънчарица” и ул. “Авлията” на разстояние по- голямо от 50 м. от изборното помещение и аналогично на ул. „Сютка” и ул. „Чала”. Разрешението е за тротоар, който е по-голям от 2,50 м..
За с. Бутрева – табло, център село.
За с. Цветино – на преместваеми табла на политическите партии, коалиции и иниц.комитети, които се поставят на тротоар на обръщало на автобус /до мост/.
За с. Биркова – спирка.
За с. Чолакова – автобусна спирка.
За с. Св. Петка – двете автобусни спирки.
За с. Пашови – спирка.
За с. Юндола – спирка.
За с. Рохлева – автобусни спирки.
За с. Абланица – автобусна спирка.
За с. Враненци – спирка.
За с. Горна Дъбева – спирка.
За с. Бозьова – стара неизползваема сграда на 100 м. от кметството.
За с. Горна Биркова, с. Всемирци, с. Алендарова, с. Долна Дъбева и с. Кандови - на преместваеми табла на политическите партии, коалиции и иниц.комитети, които се поставят на тротоар на разстояние по- голямо от 50 м. от изборното помещение, но не повече от 100 м., ако тротоарът е по-широк от 2,50 м..
12.10.2019
Съобщение
Дежурни членове от състава на ОИК Велинград
Дата: 13.10.2019 г.
Матей Стайков – 0877 31 97 02
Елена Маркова Алексиева – 0879 04 34 16
11.10.2019
Съобщение
ОИК Велинград представя одобрените предпечатни образци на бюлетините, които ще послужат за отразяване на вота в изборите за общински съвтници и кметове на 27 октомври 2019 г. на територията на община Велинград
Застъпници се регистрират в Общинска избирателна комисия – Велинград до изборния ден чрез Заявление за регистрация на застъпници по образец (Приложение № 73-МИ от изборните книжа), подадено до 17.00 ч. на 26 октомври 2019 г.
Заявлението се подписва от представляващите партията, коалицията или местната коалиция или от изрично упълномощени от тях лица. В случаите, когато заявлението се подписва и/или подава от упълномощени лица, се представя и заверено от пълномощника копие на съответното пълномощно. Заявлението на инициативния комитет се подписва от представляващото инициативния комитет лице.
Към заявлението задължително се представя списък на хартиен носител в един екземпляр и на технически носител в електронен вид excel формат по образец (Приложение № 73-МИ от изборните книжа), подписано от лицата, посочени по-горе и декларация от лицата, заявени за регистрация като застъпници (Приложение № 75-МИ от изборните книжа)
Предоставяне в ОИК – Велинград на информация за лицата, които са упълномощени да представляват партия, коалиция, местна коалиция или инициативен комитет
Съгласно Решение 1080-МИ/12.09.2019 г. всяка партия, коалиция, местна коалиция или инициативен комитет изготвя списък на хартиен носител с имената, единния граждански номер, номер и дата на пълномощното на лицата, които са упълномощени да ги представляват в изборния ден.
Списъкът се номерира съобразно последователността на вписване на представителите.
Списъкът се подписва и предава до 26 октомври 2019 г. включително на общинската избирателна комисия от представляващия партията, коалицията, местната коалиция или от изрично упълномощени от тях лица. Когато списъкът е от инициативен комитет, той се подписва от представляващото инициативния комитет лице. В случаите, когато списъкът се подписва и/или подава от упълномощени лица, се представя и съответното пълномощно.
Списъкът се представя и на технически носител в електронен вид, като номерацията е съобразно последователността в хартиения носител.
Информация относно мерките, позволяващи на избирателите с увредено зрение или със затруднения в придвижването да гласуват в изборния ден
Избирателните секции, предназначени за гласуване на избиратели с увредено зрение или затруднения в придвижването на територията на Община Велинград, са както следва:
В град Велинград :Секция: 130800013, Клуб на пенсионера – кв. Лъджене, бул. „Хан Аспарух” №11
Секция: 130800018, ДГ „Еделвайс” – кв. Чепино, ул. „Добри Чинтулов” №4
В населените места, находящи се извън териториалния обхват на гр. Велинград:Секция: 130800044 с. Света Петка, сграда на кметството, пл. „Лютово” №2, ет. 1.
Секция: 130800036 с. Драгиново, СУ „Методи Драгинов” ет.1, ул. „Кирил и Методий” №1
Телефон и адрес, на който могат да се правят заявки за помощ в изборния ден от избиратели/гласоподаватели с увредено зрение или със затруднения в придвижването:
Телефон: 0885 44 97 06 – Вероника Мануилова
Адрес: гр. Велинград , община Велинград , обл. Пазарджик , бул. „Хан Аспарух” №35 ,
Ет. 1, каб. №16
Дати и часове на приемане на заявки:
За дата 27.10.2019 г. от 22.10.2019 г. до 25.10.2019 г. в периода от 9.00 ч. до 16.00 ч.
( без времето от 12.30 ч. до 13.00 ч. )
И на 27.10.2019 г. в периода от 7.00 ч. до 18.00 ч.
При втори тур на 03.11.2019 г. , ако бъде насрочен:
От 30.10.2019 г. до 01.10.2019 г. в периода от 9.00 ч. до 16.00 ч. ( без времето от 12.30 ч. до 13.00 ч. )
и на 03.10.2019 г. в периода от 7.00 ч. до 18.00 ч.
04.10.2019
Съобщение
Дежурен член на ОИК за електронната поща на Комисията
Информационен лист относно регистрираните кандидати от партии, коалиции, инициативни комитети и местни коалиции
След изтичане на крайния срок за регистриране на кандидатите на партии, коалиции, инициативни комитети и местни коалиции за участие в изборите за кметове и общински съветници на 27 октомври 2019 година, в ОИК Велинград по ред на регистриране във входящите регистри са вписани следните участници:
КАНДИДАТИ ЗА КМЕТОВЕ НА ОБЩИНА – 6 БРОЯ;
Сергей Манушев Кичиков - ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”-
Мария Александрова Рангелова - МЕСТНА КОАЛИЦИЯ „Политическа партия „Българска социалдемократическа партия” (Политическа партия „Земеделски съюз Александър Стамболийски”) -в изборите за кмет на община, общински съветници;
Костадин Тодоров Коев - ПП „ГЕРБ”-
Иван Георгиев Лебанов – ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“
Цветко Благов Петлов - ПП „АТАКА”
Филип Георгиев Ангелов - Инициативен комитет за издигане на Филип Георгиев Ангелов като независим кандидат за кмет на община;
КАНДИДАТИ ЗА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ
ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ” – листа с 29 кандидати;
1.
Сергей Манушов Кичиков
2.
Пламен Антимов Хаджиев
3.
Али Ибрахим Тебер
4.
Искрен Каменов Тюфекчиев
5.
Злати Альошов Льотин
6.
Мустафа Мехмед Еюпов
7.
Муса Салих Онбашиев
8.
Пламен Юлиянов Влакнов
9.
Мустафа Ахмедов Виячев
10.
Умер Мустафа Кергин
11.
Али Салих Булут
12.
Светлин Арсенов Мечов
13.
Ибрахим Ресим Муса
14.
Муса Мехмедали Мандраджи
15.
Юсуф Муса Съртев
16.
Азиз Салих Халил
17.
Ахмед Салих Дъбев
18.
Динка Василева Кертова
19.
Вальо Юлиянов Атипов
20.
Мустафа Али Мустафа
21.
Мустафа Алиев Якубов
22.
Ибрахим Мехмед Мандраджи
23.
Манчо Неофитов Алендаров
24.
Ася Алекова Кичилиева
25.
Али Али Мареков
26.
Румен Марианов Люгов
27.
Юсуф Муса Дъбев
28.
Албена Младенова Бахчеванска
29.
Цанко Альошов Кертов
2. Коалиция „Ние, Гражданите” – листа с 2 кандидати;
Спас Димитров Юруков
2.
Даниела Славчова Янева
3. ПП „НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ” – листа с 3 кандидати;
Венцислав Николов Еличин
2.
Тодор Димитров Цопанов
3.
Димитър Николов Санкев
4. МЕСТНА КОАЛИЦИЯ „Политическа партия „Българска социалдемократическа партия” (Политическа партия „Земеделски съюз Александър Стамболийски”) – листа с 20 кандидати;
1.
Мария Александрова Рангелова
2.
Ангел Спасов Манолов
3.
Пламен Георгиев Мавров
4.
Дияна Илиева Кехайова
5.
Ирина Веселинова Масларова-Гечева
6.
Катя Василева Мечева
7.
Боряна Георгиева Белухова
8.
Димитър Любомиров Станчев
9.
Йордан Иванов Благов
10.
Сашка Иванова Кацарова
11.
Венетка Петрова Захариева
12.
Екатерина Лазарова Гърбева
13.
Георги Парис Николов
14.
Даниела Костадинова Атанасова-Благова
15.
Димчо Иванов Димов
16.
Тома Томов Чонков
17.
Наталия Борисова Пещерска
18.
Атанас Бойков Осков
19.
Николина Славчева Янакиева
20.
Рахим Али Енгяк
5. ПП „ГЛАС НАРОДЕН” – листа с 19 кандидати;
1.
Тодор Василев Ушев
2.
Орце Трендафилов Орцев
3.
Антонио Георгиев Велев
4.
Муса Али Рахим
5.
Владимир Георгиев Десподски
6.
Мария Петрова Манолова
7.
Костадин Николов Паунов
8.
Любка Георгиева Дафова
9.
Ясен Евтимов Мандраджиев
10.
Снежанка Михайлова Велева
11.
Исмет Мустафов Кехайов
12.
Исмо Али Дурлев
13.
Красимир Събинов Джиханов
14.
Тоско Николаев Терзиев
15.
Мустафа Ахмед Дунгьов
16.
Александър Ботев Димитров
17.
Илиана Борисова Якимова
18.
Филип Илиев Главеев
19.
Недка Янкова Соколова
6. ПП „ГЕРБ” – листа с 29 кандидати;
1.
Костадин Тодоров Коев
2.
Емил Искренов Моллов
3.
Боян Малинов Бозьов
4.
Сашка Стефанова Целева
5.
Любомир Матеев Перчинков
6.
Евгени Иванов Янкулов
7.
Георги Стойчев Тетимов
8.
Богдана Атанасова Пашева
9.
Идрис Мустафа Пашалиев
10.
Иван Георгиев Пукнев
11.
Ирина Здравкова Филипова
12.
Елисавета Димитрова Сариева
13.
Радка Христова Димитрова
14.
Георги Василев Навяков
15.
Ангел Илиев Гончев
16.
Красимир Младенов Алендаров
17.
Чавдар Юлиянов Калъчев
18.
Александър Петров Тожаров
19.
Тодор Атанасов Дамов
20.
Цветанка Михайлова Попова
21.
Здравко Цветков Велев
22.
Венцислав Ясенов Бошнаков
23.
Исмаил Мустафов Налбантов
24.
Мустафа Исмаил Джамбазов
25.
Рени Костадинова Тренова
26.
Георги Николаев Карамихайлов
27.
Йоан Венциславов Каръков
28.
Асан Мустафов Белчев
29.
Мехмед Хасан Мехмед
7. ПП „ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ – листа с 15 кандидати;
1.
Екатерина Илиева Каферинова
2.
Валери Костадинов Ачев
3.
Илия Карамфилов Костянев
4.
Борис Благов Станудин
5.
Александър Иванов Кьосов
6.
Джуна Муса Тупева
7.
Костадин Иванов Златев
8.
Георги Борисов Алексиев
9.
Емил Цанков Есев
10.
Валери Пламенов Дремалов
11.
Александър Георгиев Даскалов
12.
Иван Петров Ряхов
13.
Стойчо Йорданов Златарев
14.
Гавраил Асенов Радойчев
15.
Стефан Минчев Асенов
8. Коалиция „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ” – листа с 16 кандидати;
1.
Георги Василев Янчев
2.
Николай Крумов Каров
3.
Никола Руменов Вецов
4.
Георги Петров Прегьов
5.
Васил Георгиев Аврамов
6.
Тома Крумов Пачалов
7.
Искрен Милков Планков
8.
Атанас Иванов Касапов
9.
Венко Илиев Бозев
10.
Селим Селим Селим
11.
Бисер Ивайлов Скендеров
12.
Веселин Георгиев Пещерски
13.
Али Сефер Дженетли
14.
Михаил Иванов Алексиев
15.
Димитър Кирилов Петканин
16.
Димитър Александров Бозаджиев
9. ПП „ВОЛЯ“ – листа с 3 кандидати;
1.
Соня Георгиева Бунчева
2.
Виктория Петрова Водева
3.
Десислава Тодорова Тодорова
10. ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“ – листа с 29 кандидати;
1.
Александър Иванов Гагов
2.
Иван Георгиев Лебанов
3.
Спас Борисов Гардански
4.
Христо Василев Сеизов
5.
Георги Владимиров Гошевилов
6.
Тодор Иванов Шейнов
7.
Георги Иванов Митков
8.
Димитър Стоянов Михалев
9.
Милчо Иванов Милев
10.
Ангел Димитров Тонев
11.
Иван Тодоров Шейнов
12.
Веселин Атанасов Гурев
13.
Димитър Христов Йовчев
14.
Анна Тодорова Шейнова
15.
Северина Северинова Клашнова
16.
Александър Асенов Тодоров
17.
Димитър Светлозаров Димитров
18.
Станислав Асенов Арсенов
19.
Зорница Альошова Арнаудова
20.
Иван Яворов Кадриев
21.
Божидар Иванов Папазов
22.
Димитър Славчов Чилев
23.
Салих Ангелов Дъбев
24.
Румен Емилов Джонев
25.
Мехмед Алииш Биркин
26.
Иван Божидаров Папазов
27.
Николай Иванов Янчевичин
28.
Величка Василева Иванова
29.
Цветан Христов Сариев
11. Коалиция „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ-ОБЕДИНЕНИЕ” – листа с 4 кандидати;
1.
Димитър Благов Байраков
2.
Бранимир Асенов Манушов
3.
Георги Христов Христозов
4.
Мария Христова Чаролозова
12. ПП „АТАКА” – листа с един кандидат;
1.
Цветко Благов Петлов
13. Инициативен комитет „СЛАВЧО ИВАНОВ ВАСИЛЕВ“ – листа с един кандидат;
1.
Славчо Иванов Василев
14. Инициативен комитет „РАДОСЛАВ ДЕЯНОВ ДИМОВ“ – листа с един кандидат;
1.
Радослав Деянов Димов
КАНДИДАТИ ЗА КМЕТОВЕ НА КМЕТСТВА
КМЕТСТВО АБЛАНИЦА
Гълъбин Горумов Мечкарски – ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”
КМЕТСТВО БИРКОВА
Муса Алиев Бирков – ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”
Красимир Вихренов Короджиев – ПП „ГЕРБ“
КМЕТСТВО ГРАШЕВО
Сабри Ахмед Доспатски – ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”
Асен Юлиев Мастев – ПП „ГЕРБ“
КМЕТСТВО ДРАГИНОВО
Марин Огнянов Перчинков – ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”
Бисер Асенов Маджиров – ПП „ГЕРБ“
КМЕТСТВО КРЪСТАВА
Мустафа Мехмед Еюпов – ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”
Салих Мустафов Узунов – ПП „ГЕРБ“
Селим Селим Селим – КП „БСП за България”
КМЕТСТВО ПАШОВИ
Мустафа Али Мустафа – ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”
Хусеин Мехмед Ходжа – ПП „ГЕРБ“
КМЕТСТВО РОХЛЕВА
Али Салих Булут – ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”
Мустафа Идриз Пашалиев – ПП „ГЕРБ“
КМЕТСТВО СВЕТА ПЕТКА
Бельо Бельов Мандраджиев – ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”